رنگهای متداول برای طراحی وب سایت در سال 2019

/ آوریل 16, 2019 / بدون دیدگاه / در طراحی وب / توسط

رنگها و ترکیب آنها در طراحی سایت اهمیت بسیاری دارد، رنگ ها به شکل گیری حالت و خلق و خوی ما با توجه به محصولاتی كه می خریم، کمک می کنند. با رسیدن هر سال جدید، یک رنگ جدید متداول می شود، و اینکه شما یک بازاریاب دیجیتال هستید یا یک طراح گرافیک، دانستن این گرایش ها در پیشرفت برای همه کارهای طراحی شما مفید است. در این مقاله، ما بزرگترین گرایش های رنگی و رنگهای متداول برای طراحی وب سایت در سال 2019 را پیش بینی می کنیم و به شما نشان می دهیم که چگونه از آنها در طراحی وب سایت استفاده کنید.

همانند گرایش های به مد، گرایش های طراحی نیز وجود دارد که هر ساله با آن روبرو می شویم. در حالی که اصول طراحی وجود دارد که هیچ وقت از مد نمی افتد و بسیاری از متخصصان طراحی از آن استفاده می کنند، و با استفاده از رنگ های متداول در طرح های خود در طراحی وب سایت، به آنها اجازه می دهد تا به طور امروزی و به روز احساس شود. در این سال، ما پیش بینی می¬کنیم که رنگهای متداول، پررنگ و روشن هستند. در حالی که در سال گذشته شاهد یک گرایش به رنگ مات و تیره بودیم، در این سال ما شاهد طرح های مربوط به آینده، با رابط های رؤیایی و رنگ های زنده هستیم.

در زیر شش گرایش رنگی معرفی می کنیم که پیش بینی می کنیم در دنیای طراحی سایت برای سال 2019 محبوب و رنگهای متداول برای طراحی وب سایت خواهند بود. ما راهنمایی های بالا را در مورد نحوه استفاده از آنها در طرح های خود به اشتراک می گذاریم.

رنگهای متداول برای طراحی وب سایت

1-رنگ مرجانی

هر سال رنگ پانتون الهام بخش هزاران طرح در سراسر جهان است. این سال، پانتون رنگ مرجانی زنده را انتخاب کرده است. در سال 2018، رنگ سال بنفش تیره بود، و ما شاهد رنگ تأیید شده در مد، طراحی گرافیک و نام تجاری بودیم. رنگ مرجانی زنده تندتر از ورتی و ملایم تر از قرمز است که از ریف ها (تپه های) مرجانی در سراسر جهان که در معرض انقراض هستند، شناخته شده است.

شرکت های نیرومند مانند اپل در حال حاضر در حال اتخاذ گرایش رنگی هستندکه هم به طور طبیعی و هم فناوری برای طراحی آیفون تمرکز دارد. این یکی از راه هایی است که می توانید مطمئن شوید که یک مسیر موفقیت آمیز طولانی برای رنگ مرجانی زنده وجود دارد.

به عنوان رنگ پویا و زنده، رنگ مرجانی هنگامی که با رنگ های مناسب، آبی دریا، خاکستری مایل به قهوه ای، و خاکستری مایل به سفید ترکیب می شود، بسیار خیره کننده است. رنگ های ما را ببینید تا کدام رنگ بهترین رنگ سال است. در حال حاضر استفاده از گرایش رنگی با رنگ مرجانی گرافیک رسانه های اجتماعی روز آغوش ملی را نشان می دهد.پس از این رنگ در طراحی سایت خود استفاده کنید.

2- رنگ های زنده و درخشان

“در دنیای امروز که اولین تصورات در یکسری از ثانیه ایجاد می شود، رنگ می تواند به طراح کمک کند که توجه کاربر را جلب کند و یک پیام را انتقال دهد. و این سال، آنها با توجه به ترکیبات زنده و رنگ های روشن جذابیت بیشتری را جلب کرده اند “، که CMDS، طراحی و بازاریابی دیجیتال مبتنی بر نیوجرسی را توضیح می دهد. وقت آن رسیده تا از استفاده رنگ هایمات و تیره در طرح های خود دور شویم. در سال 2019 شاهد رنگ های روشن و زنده تر خواهیم بود.

رنگ های زنده می توانند طرح های شما را به یک حس مربوط به آینده تبدیل کنند و مخاطبان شما احساس می کنند که نام تجاری شما مدرن و تازه است. پس از این رنگ در طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

3- صورتی

رنگ صورتی در طراحی سایت بیش از حد متضاد سنتی به نظر می رسد که یک رنگ متنوع وپرکاربرد در طراحی است و در حالی که “صورتی هزاره ای” همچنان در گرایش باقی می ماند، طیف صورتی هایی که ما در سال 2019 استفاده می کنیم قرار است تکامل یابد. طرح های سه بعدی را با سایه های روشن تر و شیب های صورتی تصور کنید. مطمئن نیستید چگونه از صورتی استفاده کنید؟ طراح بعدی خود را با ترکیب رنگ های خیره کننده و جذاب صورتی الهام بخشید.

4-سبز لیمویی

در اوایل سال جاری، شاتراستاک گزارش های رنگی 2019 خود را منتشر کرد. الینور اینیس از شاتراستاک توضیح می دهد که “با جمع آوری داده های پیکسل و کد های هگز، ما رنگ ها را کشف کردیم که مشتریان ما نمی توانند به اندازه کافی از آنها استفاده کنند.”

در این گزارش، آنها دریافتند که سبزUFO، صورتی پلاستیکی و بنفش پروتون اثبات می کند که تجدید نظر جهانی داشته باشیم. بر اساس تجزیه و تحلیل و داده های جمع آوری شده از میلیاردها جستجو تصاویر در سایت آنها، شاتراستاک همچنین دریافت که سبز لیمویی در حال حاضر رایج ترین رنگ جستجو شده در ایالات متحده است. سبز لیمویی رنگی است که با طبیعت، اعتماد به نفس و انرژی زیاد مرتبط است. و با توجه به متخصصان روانشناسی رنگ، تصور می شود که احساسات عمیق، طراوت و خلاقیت را ارتقا بخشد.

5-خاکفام ها

با مصرف بیش از حد و استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی در کانون توجه قرار گرفته است، برخی از طراحانی هستند که در سال جاری به دنبال رویکرد طبیعی تر هستند.

اگر شما به دنبال شکاف بین طبیعت و طراحی هستید، این رنگ های آرام را برای طرح های خود مناسب خواهیدیافت. سادگی را در طراحی بعدی خود را با این الگوی قهوه ای عکس آگهی روی کاغذ قهوه تطبیق دهید.

6- رنگ طلایی

طلا، لوکس بودن، موفقیت،دستیابی و پیروزی را به نمایش می گذارد. این نیز نزدیک به سلطنتی بودن، ثروت و اغلب کلاس است. طلایی به مدت طولانی رنگ اصلی در طراحی سایت است، اما به لطف پیشرفت های تکنولوژی هم بر روی صفحه نمایش و هم چاپ، هرگز زمان خوبی برای استفاده از رنگ طلایی در طراحی ها نبوده است.

با اضافه کردن رنگ طلایی در طرح های خود به آنها احساس لوکس بودن و توانمندی دهید. رنگ طلایی روشن تر چشم مخاطب را جذب می کند، در حالی که یکرنگ طلایی تیره تر به طرح های لوکس بودن و حرارت بیشتری اضافه می کند. همچنین می توانیدیک اثر با رنگ طلایی را به یک رنگ حاصل از طبیعت نارنجی، سبز، قهوه ای و یا حتی مرجان زنده اضافه کنید.

منبع: کاسپید

وب نوین

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.