راه و روشهای جذب وبالا بردن ترافیک سایت

/ مارس 31, 2019 / بدون دیدگاه / در سئو / توسط

هدف و غایت وب مستران و مدیران سایت ها افزایش مراجعه کنندگان به سایت های آن ها و بالا بردن ترافیک سایت می باشد. به همین خاطر سعی می کنند چند روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت را به کار بگیرند تا بتوانند به هدف خود برسند. نتیجه ی افزایش جذب و بالا بردن ترافیک سایت، افزایش درآمد و رونق کسب و کار می باشد. در این مقاله به ذکر چندین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت پرداخته می شود که می تواند برای همه مدیران سایت ها مفید باشد.

اولین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

اولین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت، تبلیغات است. تبلیغات رمز موفقیت شما در شناسایی سایتتان می باشد. بدون تبلیغات، در دنیای پر رقابت امروزی، نمی توانید ترافیک سایتتان را بالا بیرید. بنابراین به عنوان اولین و شاید مهم ترین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت، به این مسئله توجه کافی داشته باشید. تبلیغات، با افزایش وسایل ارتباط جمعی، راحت تر از قبل انجام می شود و نتایج بهتری را نیز حاصل می کند. یعنی اگر شما بتوانید در شبکه های اجتماعی و گوگل به تبلیغات در مورد سایت خود بپردازید، بیش از تبلیغات به وسیله ی کارت ویزیت، بیلبورد و حتی تلویزیون، در جذب و بالا بردن ترافیک سایت خود، نتیجه خواهید گرفت. زیرا کاربران شبکه های اجتماعی، زیاد هستند و همواره در حال افزایش می باشند بنابراین شانس دیده شدن تبلیغات و در نتیجه بالا رفتن ترافیک سایت شما بیش تر می شود. تبلیغات پولی نیز، یک روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت محسوب می شود. شما برای افزایش ترافیک سایت خود هزینه می کنید و نتیجه ی آن را نیز خواهید دید.

دومین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

پیرو اولین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت مبنی بر استفاده از شبکه های اجتماعی برای تبلیغات، دومین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت را باید تولید محتوای باکیفیت و مناسب دانست. در واقع، شما به عنوان یک وب مستر و مدیر سایت، باید از مهارت محتوا نویسی با کیفیت و مورد پسند مخاطب، برخوردار باشید. محتوای ارائه شده توسط شما در شبکه های اجتماعی و یا سایر رسانه های تبلیغاتی، باید از اصول و استراتژی محتوا نویسی بهره کافی را برده باشد تا به راحتی، نظر مخاطب را جذب کند و او را برای مراجعه به سایت شما و در نتیجه بالا بردن جذب و ترافیک سایت ترغیب کند.

سومین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

به عنوان سومین توصیه و سومین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت، توجه به سئو سایت است. بیش از هفتاد درصد ترافیک سایت های محتوا محور، را موتور های جست و جو تأمین می کنند. به همین خاطر توصیه می کنیم اگر خود شما از سئو اطلاعات کافی ندارید با بهره گیری از کارشناسان مربوطه، به بهینه سازی سایت خود و هر آن چه که در زمینه ی سئو لازم است بپردازید. این روش، مطمئن ترین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت به شمار می رود.

چهارمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

چهارمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت، ریسپانسیو بودن سایت شما است. همان طور که در بخش تبلیغات برای بالا بردن ترافیک سایت اشاره شد کاربران گوشی های هوشمند، در حال افزایش هستند و شما باید این فرصت را غنیمت بشمارید از آن نهایت استفاده را ببرید. بنابراین ریسپانسیو کردن سایت، را در رأس، فعالیت های خود برای افزایش ترافیک سایت قرار دهید

استفاده از محتوای طولانی، پنجمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

پنجمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت که به شما توصیه می شود، استفاده از محتوا های طولانی می باشد. البته شاید خیلی از افراد با این مسئله مخالف باشند اما باید بدانید که نرخ اشتراک گذاری و لینک دهی محتوا های طولانی به دلیل جامع بودن مطلب، بیش تر می باشد. هم چنین گوگل نیز محتوا های طولانی را ترجیح می دهد. از طرفی کاربری که به دنبال یک موضوع خاص است، وقتی با محتواهای طولانی برخورد می کند می تواند تمام نکات مورد نیاز خود را از آن محتوا دریابد به همین خاطر استقبال بیش تری می کند. بدین ترتیب، در صورتی که بخواهند به یک محتوا لینک بدهند، محتوا های طولانی تر را با کیفیت تر دانسته و به آن لینک می دهند. مزیت دیگری که محتوای طولانی می تواند داشته باشد این است که امکان استفاده از کلمات کلیدی بیش تری وجود دارد. با این اوصاف، توصیه می شود که طول محتواهای خود را بیش از 100 کلمه در نظر بگیرید تا با افزایش لینک به سایت شما، ترافیک سایتتان بالا رود. نکته ی دیگری که در این رابطه باید یادآور شد، باز نویسی محتواهای قدیمی سایت می باشد. در واقع لازم است هر از چند گاهی، یک خانه تکانی اساسی در سایت ایجاد کنید و رنگ و رویی به محتوا های قدیمی بدهید.

ششمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

ششمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت به وب مستران این است که از یک کنفرانس بازاریابی، حمایت مالی به عمل آورید. این روش، نتیجه ی بسیار خوبی در جلب نظر مخاطب و به تبع آن، بالا رفتن ترافیک سایت شما می شود. با اسپانسر شدن یک کنفرانس بازاریابی، فرصت هایی برای شما خلق می شود که در رونق کلی کسب و کار شما، اثر گذار خواهد بود. به کارگیری این روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت به شما امکان ملاقات با رهبران بازار را نیز خواهد داد.

هفتمین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت

هفتمین روش و آخرین روش جذب و بالا بردن ترافیک سایت که در این مقاله به شما توصیه می شود بهره گیری از هر آن چه در اطراف شما است. هر آن چیزی که مخاطب با آن برخورد دارد و با آن ارتباط برقرار می کند شما به عنوان یک مدیر و وب مستر، می توانید آگهی مهمی که بازدید کنندگان زیادی دارند مانند آگهی های استخدامی را در سایت خود منتشر و آن را در لینکدین بارگذاری نمایید، خواهید دید که ترافیک بالایی از این شبکه ی اجتماعی پرطرفدار وارد سایت شما می شود. از تلگرام نیز به عنوان یک شبکه ی اجتماعی پرطرفدار به همین منظور استفاده کنید. انتشار محتوا در یوتیوب نیز به شما کمک شایانی در افزایش جذب و ترافیک سایت خواهد کرد. انتشار مقاله در سایت medium نیز همین نقش را ایفا خواهد کرد..

منبع: مبناتک

وب نوین

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.